НОВОСТИ

Громада Старокостянтинова вимагає надати замку князів Острозьких статус музею-заповідника

7 октября 2010 12:39 | Новости

 Замку князів Острозьких - статус музею-заповідника. Громада Старокостянтинова на Хмельниччині вимагає виправити рішення радянської влади 80-тирічної давнини. Місцеві науковці твердять: поновлення державної опіки допоможе врятувати пам'ятку від руйнації.

Лариса Світловська, журналіст:

- За п'ять століть замок князів Острозьких ремонтували лише раз. Сто років тому гроші на це виділили з царської скарбниці. Фахівці кажуть, саме через відсутність реставраційних робіт споруда збереглась в первісному вигляді. А це значно полегшує її відновлення.

- Вершина арки знаходиться ось тут. А якщо вважати, що замок занесений землею майже до двох метрів, то це її вершина.

Краєзнавці дослідили: саме через цю арку можна було проплисти до замку річкою Случ. Таємною бухтою користувався лише господар - князь Костянтин Острозький. Всередині зберігся колодязь, залишки арсеналу, кам'яні підвали.

Тетяна Скрижевська, краєзнавець:

- Замок оточувало п'ять веж, на сьогоднішній день залишилась одна. Наріжна вежа - кругла. Сама показна вежа. Вона є символом нашого замку і міста. Вона увінчана таким атіком - в стилі козацького барокко.

За словами фахівців, можна відновити весь замковий комплекс. Передусім церкву, у якій найцінніше - фрески.

Отець Степан, настоятель Свято-Троїцької церкви:

- Дуже важливо цю пам’ятку відновити. Відновити її розписи, живопис - іменно 16 століття живопис, який збережений - це і герб Костянтина Острозького, це і рослинний живопис, орнамент. Він є унікальний, рідко де зустрічається.

Міський голова каже, у 90-тих приїздили реставратори. Сфотографували фрески, храм, палац, виготовили ескізи. Але не знайшли грошей для виконання робіт. Нині у замку два господарі. Держава і місто. За словами мера, взяли на баланс замок, щоб мати право хоч щось там ремонтувати. Адже останні гроші з держбюджету отримували два роки тому.

Микола Мельничук, міський голова Старокостянтинова:

- Було виділено понад три мільйони гривень. Ці кошти були використані в основному на гідроізоляцію фундаментів і накриття даху. Передбачалися заходи і кошти, фінансування по роках, щоб до 800-річчя заснування міста замок був відреставрований, але це не дотримано.

Зараз місто готове виділити 5 мільйонів гривень на реставрацію замку. За проектною документацією потрібно втричі більше. Тож, у Старокостянтинові розраховують на допомогу держави. А поки тут оголосили благодійну акцію "Подаруй замку майбутнє". Вона триватиме рік. Усім, хто допоможе грошима обіцяють звання почесного гостя Замку князів Острозьких.

Новости RSS   Просмотров(2325)   Комментариев(0)   Оставить комментарий
Вихованка “Роксолани” вперше виставила свої роботи
Вихованка “Роксолани” вперше виставила свої роботи 3 июня 2010

До Міжнародного дня захисту дітей у приміщенні міського Центру роботи з сім’ями, жінками та дітьми “Родинний дім” відбулося урочисте відкриття першої персональної виставки робіт юної талановитої хмельничанки, вихованки гуртка “Роксолана” міського Палацу творчості дітей та юнацтва, учениці 6-го класу НВК №4 Богдани Шерстинюк.

Просмотров (2338) Комментариев (1)

...

1 января 1970 03:00 |
Хмельничанка розмовляла з Кличком про проституцію
Хмельничанка розмовляла з Кличком про проституцію 26 апреля 2010

Активістка жіночого руху FEMEN Олександра Шевченко викликала Віталія Кличка на публічну дискусію.

Просмотров (979)
У Хмельницькому відкрито туристичний сезон
У Хмельницькому відкрито туристичний сезон 22 апреля 2010

В обласному центрі урочисто відкрили туристичний сезон-2010. Різноманітні виставки, конкурси та урочистий концерт відбувалися на майдані біля кінотеатру ім. Т. Шевченка.

Просмотров (1336)
Вернутся к разделу: Хмельницкие новости

Имя:

e-mail:

Подписаться на получение уведомлений о новых отзывах:

Комментарий:

Обновить код

Код подтверждения:

(Ваш отзыв появится после проверки редактора)